با شروع مجدد اعزام دانش آموزان زائر اولی از سراسر کشور به حرم امام مهربانی ها سرفصل نماز و زیارت در اولویت آموزشی این طرح قرار دارد

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، با هماهنگی معاونت امداد مستضعفین آستان قدس رضوی و همکاری ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی رضوی مرحله دوم طرح زائران مهر  برای دانش آموزانی که تا کنون موفق به زیارت حضرت رضا(ع) نشده اند دوباره کلید خورد .

در این طرح که با رویکرد زیارتی وآموزشی صورت می پذیرد ابتدا دانش آموزان زائر اولی در قالب کاروان های زیارتی با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان مبدا سازمان دهی شده و به مشهد مقدس اعزام می شوند.

IMG_20180124_103632

در ادامه پس از اعزام دانش آموزان به مدت سه روز با هماهنگی و مدیریت بنیاد فرهنگی رضوی دانش آموزان در دبیرستان امام رضا(ع) مستقر می شوند و میهمان آستان قدس رضوی می باشد.

سرفصل نماز و زیارت در الویت آموزشی طرح ملی زایران مهر

در طول این سه روز دانش آموزان از برنامه های تفریحی  زیارتی و آموزشی  بهرمند شده و ستاد اقامه نماز خراسان رضوی نیز با اعزام اساتید و مربیان مرکز تخصصی نماز مشهد و به منظور تحقق تفاهم نامه ستاد اقامه نماز کشور و آستان قدس رضوی موضوعات نماز، احکام نماز، زیارت، آثار و برکات نماز در زندگی فردی و اجتماعی را در قالب کلاسی و کارگاهی برای دانش آموزان برگزار می نماید.

خاطر نشان می شود ستاد اقامه نماز کشور کتاب "قطره ای از دریای نماز" را جهت این دسته از زائرین به چاپ رسانده است که به آنها اهدا می شود.

در همین راستا اولین گروه 40نفره دانش آموز پسر از استان قزوین در روز چهارشنبه 27 دیماه به مشهد مقدس وارد شدند.

لازم به ذکر است این جلسات بطور مستمر در جمع دانش آموزان پسر و دختر اعزامی از استان های کشور به عنوان زائر اولی تا پایان طرح ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج