موج
کدخبر : ۴۰۴۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404889

وزارت خارجه فرانسه خبر داد؛

وزارت خارجه فرانسه از آماده سازی بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه دولت کشور مالی در حمایت از اقدامی مشابه توسط مجمع اقتصادی کشورهای غرب آفریقا در همین خصوص خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه فرانسه از آماده سازی بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه دولت کشور مالی در حمایت از اقدامی مشابه توسط مجمع اقتصادی کشورهای غرب آفریقا در همین خصوص خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه فرانسه امروز طی سخنانی در خصوص وضعیت سیاسی در کشور مالی، از آماده سازی بسته تحریم اتحادیه اروپا علیه دولت انتقالی این کشور خبر داده و اعلام کرد که بروکسل مشغول کار بر روی این اقدام است.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز در این خصوص گفت: به دنبال جمع بندی شورای امور خارجه در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱، اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال کار بر روی امکان اتخاذ تدابیر محدودکننده در حمایت از تلاش‌های مجمع اقتصادی کشورهای غرب آسیا علیه کسانی است که مانع تحقق انتقال قدرت (در مالی) هستند.

لازم به ذکر است، مجمع اقتصادی کشورهای غرب آفریقا پیشتر، از اقدامات مشابه علیه دولت انتقالی مالی که در سال ۲۰۲۰ از طریق کودتا در این کشور به قدرت رسید، خبر داده بود.

گفته می‌شود دلیل وضع تحریم علیه دولت موقت مالی، امتناع دولت از برگزاری انتخابات عمومی در فوریه سال ۲۰۲۲ بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`