موج

اردوغان:

رئیس‌جمهور ترکیه با تروریست و ظالم خواندن رژیم صهیونیستی، بر لزوم حمایت جهانیان از بیت‌المقدس و مسلمانان فلسطینی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، « رجب طیب اردوغان » رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه شنبه به تحولات قدس اشغالی و حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به معترضان فلسطینی واکنش نشان داد.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه همیشه در کنار برادران خود در قدس و در کنار مسلمانان در کل فلسطین خواهد بود، خواستار توقف فوری تمام حملات به مسلمانان و مسجد الاقصی در قدس شد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی در ادامه گفت: «جهانی که از بیت‌المقدس و مسلمانان محافظت نمی‌کند، به خود خیانت کرده و ترجیح داد خودکشی کند...  وظیفه هر فرد است که در برابر ظالمانی که حملات وحشیانه و غیراخلاقی به بیت‌المقدس، خانه سه دین انجام می‌دهند، بایستد».

وی همچنین افزود: « اسرائیل کشوری تروریست و ظالم است که به مسلمانانی که از مقدسات خود محافظت می‌کنند و میهن و خانه‌های خود را که هزاران سال در بیت‌المقدس به ارث رسیده است، حمله می‌کند».

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: «همه از طریق سکوت یا نشان ندادن موضعی قابل توجه، شریک بی‌عدالتی در بیت‌المقدس هستند و به طور غیر مستقیم از حملات اسرائیل حمایت می‌کنند».

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» اردوغان با انتقاد مجدد از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، اظهار داشت: «ما معتقدیم که سیستم همبستگی و همکاری جهانی سازوکار مهمی است که نمی‌توانآن رابه هوس ۵ کشور واگذار کرد. از جهان، درخط مقدمامت اسلامی، می‌خواهیم تا برای جلوگیری از حملات اسرائیل به مسجد الاقصی، بیت‌المقدس و خانه‌های فلسطینی‌ها اقدامی انجام دهد».

پیش از این، وزارت خارجه ترکیه با محکوم کردن حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی، خواستار مقابله جهانی با این اقدامات اشغالگران شده بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مبارزه ترکیه با عناصر گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) پرداخته و گفت: «تروریست‌های پ.ک.ک اکنون در وضعیت دشواری قرار دارند و به دنبال مکانی برای فرار هستند. ما مبارزه را ادامه خواهیم داد تا آخرین تروریست از پای درآید».

رئیس‌جمهور ترکیه درباره عملیات‌های ضد تروریستی این کشور در شمال عراق نیز تاکید کرد: «ما قندیل را بر سر تروریست‌ها خراب خواهیم کرد».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`