موج

مقامات استان «سغد» تاجیکستان اعلام کرد: در پی درگیری مسلحانه در مرز با قرقیزستان 19 نفر از شهروندان این کشور کشته و 87 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مقامات تاجیکستان بعد از یک هفته رسما تعداد کشته شدگان بر اثر درگیری مسلحانه در مرز با قرقیزستان را اعلام کرد.

بنابر گزارش دفتر مطبوعاتی استاندار سغد تاجیکستان، بر اثر درگیری مسلحانه در مرز با قرقیزستان 19 شهروند تاجیک کشته و هشتاد و هفت نفر دیگر زخمی شده اند.

باید گفت که 5 می، استاندار سغد و فرمانده نیروهای مرزبانی تاجیکستان از خانه های قربانیان این درگیری بازدید، به فامیل و بستگان آنها تسلیت گفتند و از طرف دولت به هر خانواده 70 هزار سامانی معادل 6.2 هزار دلار کمک کردند.

در مجموع دولت تاجیکستان برای کمک به خانواده های قربانی و زخمی شده در پی این درگیری 3 میلیون سامانی معادل 265 هزار دلار اختصاص داده است.

استاندار سغد گفت که دولت خانواده های قربانیان را تنها نخواهد گذاشت و برای کمک به آنها از جمله کودکانشان تمام اقدامات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

در مناقشه مسلحانه روزهای 28 و 29 آوریل سال جاری در مرز تاجیکستان و قرقیزستان، از هر دو طرف ده ها نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

جانب قرقیزستان اعلام کرد که در این حادثه 189 شهروندش زخمی و 36 تن دیگر کشته شدند.

هر دو کشور یکدیگر را به آغاز جنگ متهم می‌کنند و دادستان های کل تاجیکستان و قرقیزستان برای تحقیق این حادثه پرونده های جنایی باز کرده اند.

تاجیکستان و قرقیزستان 970 کیلومتر مرز مشترک دارند و تاکنون تنها 519 کیلومتر از آن تعیین و علامت گذاری شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها