موج

سخنگوی جنبش انصارالله یمن:

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت: موضع دولت کنونی آمریکا در قبال جنگ یمن با موضع دولت پیشین این کشور هیچ تفاوتی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که آمریکا از طریق عمان، یک طرح قدیمی برای حل بحران این کشور ارائه کرده‌ است

عبدالسلام به شبکه خبری الجزیره گفت که طرح آمریکا ، طرح جدیدی برای حل بحران یمن نیست؛ زیرا این طرح را پیشتر، سازمان ملل ارائه کرده بود.

وی تصریح کرد که پیش از رسیدن به طرح تدریجی آتش‌بس، انصارالله خواستار این است که بندرگاه و فرودگاههای این کشور باز شود.

سخنگوی انصارالله خاطر نشان کرد: «از طریق میانجی عمانی، منتظر پاسخ آمریکا به دیدگاهمان درباره راه حل [بحران یمن] هستیم».

عبدالسلام با اشاره به اینکه موضع دولت کنونی آمریکا در قبال جنگ یمن با موضع دولت پیشین این کشور هیچ تفاوتی نکرده است، تصریح کرد: «وقتی که بُعد انسانی از وضعیت سیاسی و نظامی جدا شود، آماده مذاکره هستیم».

وی با بیان اینکه اعضای انصارالله هیچ دیدار مستقیمی با آمریکا نداشته‌اند، از همه طرفهای یمنی خواست که گفت‌وگو را آغاز کنند.

این مسئول انصارالله با تأکید بر لزوم توقف اقدامات نظامی و پرداختن به مسائل انسان‌دوستانه، خاطر نشان کرد: «تماس با عربستان سعودی ادامه دارد و با تغییر رخدادها نیز [این تماسها] تغییر خواهد کرد».

عبدالسلام گفت که عربستان سعودی با جلوگیری از ورود فرآورده‌های نفتی به یمن در تلاش است این کشور را نابود کند.

وی با اشاره به اینکه ریاض هزار بار در ماه گذشته نیروها و مردم یمن را بمباران کرده است، در پایان تأکید کرد، اگر ریاض حملات خود را متوقف کند، یمن نیز حملات پهپادی و موشکی خود را متوقف خواهد کرد.

در همین ارتباط، برنامه جهانی غذا نیز پیشتر هشدار داده بود که ائتلاف سعودی همچنان مانع از رسیدن سوخت به بندرگاه الحدیده می‌شود.

این سازمان تأکید کرد که کمبود شدید سوخت در یمن باعث شده است که امنیت غذایی این کشور، فاجعه‌بار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها