موج

در پی حمله گروه تروریستی بوکوحرام ، 15 سرباز و چهار نیروی ویژه نیجریه کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، ۱۹ نفر در حمله گروه تروریستی بوکوحرام در ایالت شمال شرقی بورنو در نیجریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، تروریست‌ها به یک کاروان نظمی در منطقه دریاچه چاد حمله کردند و ۱۵ سرباز و چهار عضو نیروی ویژه مشترک را کشتند.  

«محمد یریما» سخنگوی ارتش در بیانیه‌ای اعلام کرد چند سرباز هم در این حمله زخمی شدند.

روز پنجشنبه، مشاور امنیت ملی نیجریه گفت که این کشور با این گروه تروریستی مذاکره نخواهد کرد و دولت مذاکره را وسیله‌ای برای مقابله با وخیم‌تر شدن شرایط امنیتی در این کشور نمی‌داند.

بوکوحرام در سال ۲۰۰۹ شورشی خونین را شمال شرق نیجریه به راه انداخت که بعدها اقدامات وحشیانه خود را به کشورهای همسایه از جمله نیجر، چاد و کامرون هم گسترش داد. بنابر گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، در پی یک دهه اقدامات تروریستی بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۳۰ هزار نفر کشته و حدود سه میلیون نفر آواره شده‌اند.

بر اساس آژانس پناهندگان سازمان ملل، خشونت، زندگی ۲۶ میلیون نفر را در منطقه دریاچه چاد متاثر کرده و دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دیگر را آواره کرده است.

پیشتر یک سخنگوی پلیس در نیجریه از حمله بامداد جمعه مردان مسلح به کالجی در این کشور و آتش گشودن و ربوده شدن تعداد نامشخصی از دانش‌آموزان خبر داد.

این سومین آدم‌ربایی جمعی از مراکز آموزشی در شمال نیجریه از ابتدای سال میلادی جاری بوده است.

تروریست‌های بوکوحرام در سال ۲۰۱۵ هم با حمله به یک مدرسه در «چیهوک» ایالت بورنو بیش از ۲۷۰ دختر دانش آموز را ربودند. از آن سال تاکنون تنها ۱۶۴ دختر ربوده شده نجات یافتند یا آزاد شدند؛ اما از سرنوشت ۱۱۲ تن دیگر از آنها هنوز خبری در دست نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها