موج
کدخبر : ۳۶۹۴۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369471

بر اساس آمارهای جهانی اعلام شده شمار مبتلایان به کرونا در سرتاسر جهان به ۱۱۸ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا ویروس تاکنون به ۱۱۸ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۲۲ هزار و ۱۴۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۹۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۵۸۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۹.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۰ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۱.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۱.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۸۹ هزار و ۸۰۰، فرانسه بیش از ۸۹ هزار و ۳۰۰ و آلمان نیز بیش از ۷۲ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۱ هزار، ایران با بیش از ۶۰ هزار و ۸۰۰، کلمبیا با بیش از ۶۰ هزار و ۶۰۰، آرژانتین با ۵۳ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۰ هزار، پرو با بیش از ۴۸ هزار و لهستان با بیش از ۴۵ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۹ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۵۰۶ مبتلا، ۵۴۰ هزار و ۵۷۴ قربانی

۲. هند: ۱۱ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۷۹ قربانی

۳. برزیل: ۱۱ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۱۷ مبتلا، ۲۶۸ هزار و ۵۶۸ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۳۴۲ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ۸۹ هزار و ۸۰۹ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۲۸ هزار و ۹۹۸ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۷۹۷ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۸۶۲ مبتلا، ۸۹ هزار و ۳۰۱ قربانی

۷.اسپانیا: سه میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۸۳ مبتلا، ۷۱ هزار و ۷۲۷ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۱۰۱ هزار و ۹۳ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۴۷۹ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۸۰۷ هزار و ۳۸۷ مبتلا، ۲۹ هزار و ۱۶۰ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۰۹ مبتلا، ۷۲ هزار و ۹۸۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها