موج
کدخبر : ۳۵۹۶۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359643

در پی تیر‌اندازی‌های آخر هفته شهر شیکاگو هفت نفر کشته شدند که سه نفر از آنان در روز کریسمس به قتل رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی است که در پی تیر‌اندازی‌های آخر هفته (جمعه، شنبه و یکشنبه) در شهر شیکاگوی آمریکا، ۷ نفر کشته شدند که سه نفر از آنان در روز کریسمس (۲۵ دسامبر) به قتل رسیدند.

روزنامه محلی «شیکاگو سان‌تایمز» گزارش داده که در جریان یک حادثه تیراندازی در اوایل روز یکشنبه (به وقت محلی) سه نفر در جنوب این شهر کشته شدند.

سه نفر دیگر نیز در روز کریسمس در پارکی به نام «گیج» قربانی خشونت مسلحانه شدند.

گزارش این روزنامه محلی نیز حاکی است که یک جوان ۲۰ ساله هم از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بعد از جراحت بسیار در صحنه جان داد.

روزنامه «شیکاگو تریبون» گزارش داده که سال جاری میلادی، ۷۵۳ نفر بر اثر تیر‌اندازی در شهر شیکاگو کشته شده‌اند که این تعداد ۲۴۴ مورد بیشتر از سال گذشته (۲۰۱۹) است.

رسانه‌های آمریکایی همچنین روز شنبه گزارش دادند که تیراندازی کور در یک سالن بولینگ در شهر «راکفورد» ایالت ایلینوی آمریکا سه کشته و دستکم سه زخمی برجای گذاشت. راکفورد یکی از بزرگترین شهرهای ایالت ایلینوی است که در حدود ۹۰ دقیقه با شیکاگو، دیگر شهر این ایالت فاصله دارد.

روزنامه «راکفورد ریجستر استار» هم گزارش داده که سال ۲۰۲۰ به دلیل آمار و قتل و آدمکشی یکی از مرگبار‌ترین سال‌ها برای شهر راکفورد بوده است.

۳۵ نفر در سال جاری میلادی در این شهر بر اثر تیر‌اندازی به قتل رسیدند. بیشترین آمار قتل در شهر راکفورد به سال ۱۹۹۶ باز می‌گردد که ۳۱ نفر کشته شده بودند.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مسلحانه در سراسر این کشور منجر می‌شود که برخی نیز جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در این کشور به اندازه‌ای قدرتمند است که کنگره آمریکا نیز اقدامی برای محدود کردن حمل سلاح صورت نداده است.

بر اساس گفته مرکز «آرشیو خشونت با سلاح گرم» در آمریکا، تا یکم دسامبر سال جاری میلادی بیش از ۱۷۴۰۰ مورد قتل و بیش از ۳۶ هزار مورد جراحت با سلاح گرم در این کشور ثبت شده است. از این میان ۱۲۸۹ مورد در دفاع از خود، ۲۰۴۳ مورد تیراندازی غیرعمدی و ۵۸۷ مورد تیراندازی کور بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها