موج

« محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در سفر به دوحه با امیر قطر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از النشره، « محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه به «دوحه» پایتخت قطر سفر کرد. وی در جریان این سفر با « تمیم بن حمد آل ثانی » امیر قطر دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان دیدار مذکور در خصوص آخرین تحولات فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. دو طرف در خصوص تقویت روابط میان دوحه و تشکیلات خودگردان فلسطین نیز رایزنی کردند.

امیر قطر در جریان این دیدار تأکید کرد که دوحه همچنان از حقوق ملت فلسطین حمایت می‌کند و بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تأکید دارد. «منیر غنام» سفیر تشکلات خودگردان فلسطین در قطر نیز در این دیدار حضور داشت.

سفر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به قطر و دیگر کشورهای منطقه درحالی صورت می‌گیرد که گروه‌های مقاومت فلسطین از موضع این تشکیلات در قبال روند عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده اند.

علیرغم اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین در ابتدای امر به صورت ظاهری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد اما در نهایت ضمن ازسرگیری روابط امنیتی با تل آویو، مناسبات خود با عادی سازانِ روابط را نیز مجدداً آغاز کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها