موج
کدخبر : ۳۵۷۳۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357350

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز اضطراری برای واکسن کرونا شرکت فایزر را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز اضطراری برای تزریق واکسن تولیدی شرکت فایزر-بیون‌تک را تایید کرد تا زمینه قانونی برای استفاده از آن در واکسیناسیون عمومی این کشور فراهم شود.

"آلکس آزار" رئیس مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا (CDC) نیز در همین رابطه اعلام کرد که به محض صدور مجوز از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا، مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا زمینه توزیع واکسن کرونا فایزر را تا روز دوشنبه یا سه‌شنبه آینده فراهم خواهد کرد.

نهادهای مرتبط با توزیع این واکسن اعلام کرده‌اند که ظرف ۴۸ ساعت آماده توزیع سراسری حدود شش و نیم میلیون دوز از این واکسن در سراسر آمریکا هستند که قرار است به حدود سه میلیون سالمند در معرض خطر تزریق شود.

قرار است در فاز نخست حدود شش میلیون ۴۰۰ هزار دوز از واکسن فایزر برای تزریق به حدود سه میلیون سالمند آمریکایی توزیع شود - هر نفر دو دوز به فاصله سه هفته دریافت خواهد کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، در فاز دوم هم ۲۱ میلیون نفر از کارکنان بخش بهداشتی آمریکا واکسینه خواهند شد و فاز سوم هم شامل حال ۸۷ میلیون نفر از کسانی خواهد شد که همچون افسران پلیس یا معلم‌ها مشاغل آنها «ضروری» طبقه بندی شده است.

بریتانیا، کانادا، عربستان و بحرین پیش از آمریکا مجوز تزریق واکسن فایزر را صادر کرده بودند. ایالات متحده در حال حاضر بالاترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از همه گیری کرونا در جهان را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها