موج

رئیس‌جمهور عراق:

برهم صالح رئیس جمهور عراق در دیدار هیأتی از انگلیس اعلام کرد: امنیت و ثبات منطقه در اولویت ما قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بغداد الیوم، برهم صالح رئیس جمهور عراق در دیدار هیأتی انگلیسی با وی بر ضرورت تلاش برای کاهش تنش در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا رسیدن به امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین المللی تاکید کرد.

دفتر رسانه‌ای رئیس جمهور عراق با اشاره به به دیدار وی با هیأتی انگلیسی که در این دیدار فواد حسین وزیر خارجه و جمعه عناد وزیر دفاع عراق هم حضور داشتند، اعلام کرد: در این دیدار روابط دوجانبه میان انگلیس و عراق و راههای توسعه و تقویت آن و موضوعات مورد اهتمام مشترک مورد رایزنی قرار گرفت.

ریاست جمهوری عراق بیان کرد: در این دیدار تحولات عراق و منطقه و ضرورت همکاری و هماهنگی میان دو کشور به گونه‌ای که به نفع ثبات عراق و منطقه باشد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

برهم صالح در این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و بهداشتی و نیز همکاری برای مقابله با چالشهای کنونی از جمله مبارزه با تروریسم و مقابله با تبعات کرونا و چالش‌های اقتصادی تاکید کرد.

وی گفت: امنیت و ثبات منطقه اولویت است. حرکت برای کاهش تنش در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا رسیدن به ثبات منطقه‌ای و جهانی ضروری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها