موج
کدخبر : ۳۵۵۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355854

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۱۷۸ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۶۸ هزار و ۱۶ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۵۷ هزار و ۳۷۱ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان ویروس این ویروس در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا را ۱۳ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۷۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۷۴ هزار و ۳۳۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۷ میلیون ۹۳۷ هزار و ۴۵۶ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۲۲ هزار و ۵۳۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۷۵۲ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۸۹۶ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۲۳۰ هزار و ۱۴۳ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۱۷۳ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۴۷ هزار و ۹۸۰ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۶۰۵ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در حالیکه کرونا با روندی صعودی در ایالات متحده آمریکا گسترش پیدا می‌کند، رسانه‌های غربی امروز (سه‌شنبه) گزارش کردند که دکتر «اسکات اطلس» یکی از مشاوران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید پس از چهارماه از آغاز کار خود، از این سمت استعفا کرد.

اطلس در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، بدون آنکه دلیلی برای استعفای خود بیان کند از خدمت به دولت ترامپ و مردم آمریکا در این دوران سخت بحران کرونا، ابراز افتخار کرد.

با اینحال آنطور که در گزارش‌های پیشین رسانه‌های آمده است، اطلس در زمان حضورش به عنوان مشاور در ستاد مقابله با کرونای کاخ سفید، بارها با دیگر اعضای این کارگروه به دلیل نحوه عملکرد آنها در مقابله با این همه‌گیری، مجادله کرده بود.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۶۳ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۵۴۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۱۷۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۰ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۱۸۹ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۵۴ مورد ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۶۵۹ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۷۸ مورد ابتلا و ۱۷۳ هزار و ۱۶۵ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها