موج
کدخبر : ۳۵۴۵۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354583

ولادیمیر پوتین:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور درخصوص انتخابات آمریکا گفت: کاملا مشخص است و برای تمامی جهان و نیز مردم آمریکا آشکار است که در سیستم انتخاباتی آمریکا مشکلاتی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، امروز یکشنبه در سخنانی بر وجود مشکلات در انتخابات آمریکا تدکید کرد و گفت تنها مردم این کشور هستند که تصمیم خواهند گرفت، آیا نیازی به تغییر است یا خیر.

ولادیمر پوتین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیه-۱» گفت: کاملا مشخص است و برای تمامی جهان و نیز مردم آمریکا آشکار است که در سیستم انتخاباتی آمریکا مشکلاتی وجود دارد.

او در ادامه افزود: ضروری است چیزی تغییر کند؛ اما این کار ما نیست؛ بلکه این مسأله مردم آمریکا و نمایندگان آن‌ها در پارلمان است.

او در ادامه تأکید کرد: این البته به هیچ کسی حق این را نمی‌دهد که انگشت اتهام را به سوی عیب‌های سیستم‌های سیاسی دیگر نشانه رود.

گفتنی است در پی انتخابات آمریکا ، دونالد ترامپ با نپذیرفتن نتیجه انتخابات، مدعی تقلب در انتخابات اخیر شده است. رسانه‌های خبری امروز اعلام کرد ناکامی دونالد ترامپ در پیشبرد دعوی حقوقی تقلب در انتخابات در ایالت پنسیلوانیا با فشار هم حزبی‌های او برای پذیرش شکست در انتخابات توام شده است.

پس از آنکه یک قاضی ایالت پنسیلوانیا شکایت رئیس جمهور فعلی آمریکا در خصوص حذف میلیون‌ها رای پستی را رد کرد، هم حزبی‌های ترامپ فشار خود بر او را برای کنار گذاشتن تلاش برای لغو نتیجه انتخابات و واگذاری قدرت به جو بایدن افزایش دادند.

از دو هفته پیش که رسانه‌های آمریکا بایدن را به عنوان پیروز رقابت سوم نوامبر معرفی کردند. این در حالی است که ترامپ و تیم حقوقی او تلاش گسترده‌ای را برای لغو نتیجه انتخابات از طریق طرح شکایت در ایالت‌های مختلف صورت داده اند. تلاشی که تاکنون در ایالت‌های میشیگان، آریزونا و جورجیا ناکام مانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها