موج

یک از از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال حمله این رژیم به غزه در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش این رژیم از این که سلسله حوادث پیش رو در یک ماه آتی به افزایش تنش‌ها تا بروز جنگ در غزه کشیده شود، بیم دارد.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، «ایتی زعفرانی» از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در گردان ۷۴ سپاه جنوب، به این شبکه گفت که ممکن است اوضاع در غزه در هر لحظه‌ای دگرگون شود و این گردان اخیرا ۲۴ مقر نظامی وابسته به جنبش حماس را در پاسخ به پرواز در آمدن بالن‌های آتش‌زا و شلیک خمپاره، هدف قرار داده است.

شبکه ۱۲ اسرائیل در خصوص این سلسله حوادث که احتمال دارد منجر به جنگ شود، گفت که شیوع ویروس کرونا در غزه و پایان کمک‌های قطر در ابتدای ماه آتی میلادی و ممانعت اسرائیل از ورود تجهیزات پزشکی به غزه و از سوی دیگر انتخابات آمریکا می‌تواند عامل این افزایش تنش باشد.

«نیر دفوری» خبرنگار نظامی این شبکه در این خصوص گفت که این مسائل می‌تواند بر اوضاع سیاسی و به طور کل بر فلسطینیان تأثیر بگذارد.

هفته گذشته نیز «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد که در ماه آتی باید منتظر افزایش تنش در غزه باشیم. او گفت که اسرائیل باید مذاکرات سیاسی با فلسطینی‌ها و تلاش برای بازگردانی هماهنگی امنیتی با تشکیلات خودگردان را در پیش بگیرد.

از سوی دیگر نیز جنبش حماس چهارشنبه هفته گذشته با هشدار به رژیم صهیونیستی در خصوص هرگونه ماجراجویی در غزه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که متناسب با حجم تجاوزات اشغالگران، پاسخ خواهد داد و و رژیم صهیونیستی هزینه هرگونه حمله به مواضع مقاومت را خواهد داد. حماس تأکید کرد که در مقابل بمباران، مقاومت نیز مواضع صهیونیست‌ها را هدف قرار خواهد داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها