موج
کدخبر : ۳۴۴۴۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344458

به گزارش روزنامه «تلگراف» رئیس‌ کمیسیون اروپا هدایت مذاکرات برگزیت را بر عهده می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه «تلگراف» با استناد به منابعی گزارش داده که اتحادیه اروپا قصد دارد «میشل بارنیه»، مذاکره‌کننده ارشد خود برای مذاکرات برگزیت را برای خروج از بن‌بست این مذاکرات برکنار کند.

خبر‌گزاری اسپوتنیک به نقل از این روزنامه انگلیسی نوشته، انتظار می‌رود «اورسولا فن در لاین»، رئیس‌ کمیسیون اروپا بعد از ایراد سخنرانی در شانزدهم سپتامبر، وظیفه سازماندهی و هدایت مذاکرات برگزیت را بر عهده بگیرد.

اسپوتنیک همچنین نوشته، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و «شارل میشل»، رئیس‌ شورای اروپا نیز در کنار فن در لاین به هدایت این مذاکرات از طرف اتحادیه اروپا خواهند پرداخت.

یکی از دیپلمات‌های اتحادیه اروپا به روزنامه تلگراف گفته که انتظار می‌رود فن در لاین، «دیوید فراست»، مذاکره کننده ارشد بریتانیا در مذاکرات برگزیت را نیز برکنار کند تا یک راه‌حلی سیاسی سطح بالا را برای خارج کردن این مذاکرات از بن‌بست پیدا کند.

تاکنون دو عامل کمک‌های دولتی و سهمیه ماهیگیری که اتحادیه اروپا را قادر می‌سازد در آب‌های بریتانیا به صید ماهی بپردازد، مانع از پیشبرد مذاکرات برگزیت بوده‌ است.

انگلیس ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد.

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری خواهد کرد و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها