موج
کدخبر : ۳۴۳۷۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343732

درپی اعتراض مردم آلمان به ناکارآمد بودن محدودیت‌های دولت جهت مقابله با ویروس کرونا پلیس به سمت معترضین یورش برد.

به گزارش خبرگزاری موج، تظاهرات چند هزار نفری مردم آلمان در شهر برلین در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا ، با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پلیس آلمان با یورش خشن به معترضان به بهانه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری فیزیکی و پوشیدن ماسک، حداقل ۳۰۰ نفر را بازداشت کرد.

بر این اساس، جمعیت تظاهرات‌کنندگان حدود ۳۸ هزار نفر تخمین زده می‌شود که با حضور در خیابان‌های سراسر پایتخت آلمان، به ناکارآمد بودن محدودیت‌های دولت جهت مقابله با ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان کرونا در اروپا اعتراض کردند.

همزمان با این تظاهرات گسترده در برلین، تجمعات اعتراضی مختلفی در پایتخت کشورهای دیگر از جمله پاریس و لندن نیز برگزار شد.

پلیس آلمان در توجیه بازداشت ۳۰۰ نفر و برخورد خشونت‌آمیزی که با معترضان داشت، در بیانیه‌ای توئیتری اعلام کرد: «متاسفانه ما گزینه دیگری نداشتیم. شرکت‌کنندگان در این تجمعات از شروط ایمنی برای برگزاری راهپیمایی پیروی نکردند».

روز شنبه بود که هزاران نفر از مردم آلمان در خیابان‌های برلین حضور پیدا کرده‌اند تا در یکی از بزرگترین اعتراضات به محدودیت‌های جدید دولت این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مشارکت کنند. (جزئیات بیشتر)

این اولین بار نیست که تظاهرات‌های گسترده‌ای در آلمان در اعتراض به محدودیت‌های مرتبط با کرونا برگزار می‌شود، پیش از این نیز در آغاز ما آگوست (اواسط مردادماه) راهپیمایی مشابهی با حدود ۲۰ هزار معترض در شهرهای برلین و اشتوتگارت برگزار شد و نیروهای پلیس به محض آنکه معترضان شروع به زیرپاگذاشتن قوانین ایمنی مرتبط با کووید۱۹ کردند، وارد عمل شدند و جمعیت را متفرق کردند.

برآوردهای وبگاه «ورلدامتر» نشان می‌دهد تا کنون ۲۴۲,۸۲۴ در آلمان به این بیماری مبتلا شده و ۹,۳۶۳ نفر نیز جان خود را بر اثر آن از دست داده‌اند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها