موج

دولت هند برای بازگرداندن اتباع کشورش در ایران، کشتی نیروی دریایی خود را به بندرعباس اعزام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، هند تخلیه شهروندانش از ایران را آغاز کرد. صفحه توییتری روزنامه «تایمز ایندیا» گزارش داد به همین منظور کشتی «آی‌ان‌اس شاردول» نیروی دریایی هند صبح امروز وارد بندر عباس شد.

علاوه بر ایران هند بازگرداندن شهروندانش از کشورهای دیگر را هم آغاز کرده است. همچنین کشتی «آی‌ان‌اس جالاشوا» نیروی دریایی هند ساعاتی قبل ۷۰۰ شهروند این کشور را از مالدیو به بندر V. O. Chidambaranar هند بازگرداند.

لازم به ذکر است، پیش از این و در چند مرحله اتباع هندی جامانده در ایران به کشورشان بازگشتند. وزیر خارجه هند پیش از این در توئیتر اعلام کرده بود که این کشور نسبت به تسهیل روند بازگرداندن اتباع خود از ایران متعهد است.

بر اساس آماری که پیش از این اعلام شده بود یک هزار و ۲۰۰ شهروند هندی که اکثر آن‌ها دانشجو و زائر هستند در ایران حضور دارند.

به دنبال تصمیم ناگهانی و بدون اعلام قبلی دولت هند مبنی بر اعمال محدودیت و لغو همه پروازهای ایران ایر (به مقصد بمبئی) و ماهان به مقصد دهلی از روز چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۸ جمع زیادی از مسافران ایرانی و هندی که بر اساس برنامه قبلی قصد تردد بین دو کشور را داشتند، با مشکلات عدیده و غیر منتظره‌ای مواجه شدند.

 تعدادی از هموطنان ایرانی که در هند حضور داشتند و بعد از لغو پروازها با مشکل روبرو شده بودند٬ با یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان که نمونه‌های آزمایش اتباع هندی در ایران را به دهلی نو برده بود٬ موفق به بازگشت به ایران شدند و گروه دوم و در واقع آخرین گروه از ایرانیان جا مانده از پروازها در هند شامل ۹۷ نفر، صبح یکشنبه ۲۵ اسفند ماه از دهلی‌نو به تهران بازگشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها