موج

ارتش آمریکا از اعطای نشان افتخار نظامی به 29 نظامی این کشور که در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد دچار جراحت شده اند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد: 29 نفر از نظامیان آمریکایی که در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد دچار آسیب و جراحت شده اند، نشان افتخار نظامی ارتش آمریکا را دریافت خواهند نمود. 

ژنرال پت وایت فرمانده نظامیان آمریکایی در عراق نیز با این مساله موافقت کرده است. در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در تاریخ 8 ژانویه، دست کم 110 نظامی آمریکایی دچار ترومای مغزی و دیگر آسیب ها و جراحات شدند. 

در ابتدای حمله ایران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و شماری از فرماندهای نظامی آمریکایی، هرگونه تلفات نیروهای ارتش این کشور را انکار کردند با این حال، با گذشت زمان، به تدریج آمارهای مجروحان اقدام موشکی ایران به بیرون درز کرد. 

ایران در تاریخ 8 ژانویه و در پاسخ به اقدام ارتش آمریکا در ترور سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به پایگاه نظامی عین الاسد که میزبان نظامیان آمریکایی در عراق بود، حمله موشکی انجام داد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها