موج
کدخبر : ۳۲۶۵۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326595

ترامپ درباره قطع کمک 500 میلیون دلاری به سازمان بهداشت جهانی گفت: می‌توانیم راه‌های دیگری را برای صرف آن بیابیم و به افراد دیگری کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: ما مشکلات بیشتر و بیشتری داریم و راه‌های دیگری هم برای صرف آن ۵۰۰ میلیون دلاری که به سازمان بهداشت جهانی تعلق می‌گیرد، وجود دارد. می‌توانیم راه‌های دیگری را برای صرف آن بیابیم و به افراد دیگری کمک کنیم. ما در مورد برخی افراد تحقیقاتی انجام می‌دهیم که اعتبار زیادی را برای انجام کار خود می‌گیرند.

رئیس‌جمهوری آمریکا از سازمان بهداشت جهانی به دلیل مخالفتش با واشنگتن در بستن مرزها به روی چین همزمان با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد و ادامه داد: ما می‌توانیم این مبلغ را به روشی بسیار کارآمدتر هزینه کنیم.

ترامپ پیش‌تر اعلام کرد که از دولت آمریکا خواسته پرداخت مالی به سازمان بهداشت جهانی را متوقف کند.

دبیرکل سازمان ملل در واکنش به اقدام ترامپ برای قطع تامین مالی سازمان بهداشت جهانی گفت، اکنون وقت کار و همبستگی برای مقابله با پاندمی کورناست.

وزیر امور خارجه آلمان نیز در پی اقدام اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در قطع کمک‌های کشورش به سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد، تقویت این سازمان یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در توییتی تأکید کرد که اقدامات بی شرمانه آمریکا مبنی بر قطع کمک‌مالی به سازمان بهداشت جهانی که منجر به کشته شدن مردم می‌شود ننگی است که در اذهان خواهد ماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها