موج

رئیس جمهور ترکیه:

رجب طیب اردوغان در اظهار نظری با انتقاد از آمریکا گفته است: واشنگتن، حمایت از گروه های تروریستی را متوقف نمی کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده آمریکا، حمایت از گروه های تروریستی نظیر YPG را متوقف نمی کند. 

رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهور ترکیه در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه گفت، ترکیه به مبارزه علیه YPG تا زمانی که تمام تهدیدها علیه ترکیه متوقف شود و همه شبه‌نظامیان حذف شوند، ادامه می‌دهد. او افزود، هیچ طرحی در این منطقه نمی‌تواند بدون حمایت و رضایت ترکیه محقق شود.

آنکارا YPG را یک گروه تروریستی مرتبط با شبه‌نظامیان کردی که در خاک ترکیه آشوب به راه انداختند، می‌داند و سه عملیات در شمال سوریه علیه آن‌ها داشته است. ترکیه که از حمایت آمریکا از این نیروها خشمگین است، مرتبا از این متحد خودش در ناتو می‌خواهد تا روابطش با این گروه را متوقف کند.

رجب طیب اردوغان همچنین تاکید کرد که در جریان گفت‌وگوهای اخیر در واشنگتن به دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته است  که ترکیه از خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه عقب‌نشینی نخواهد کرد. اردوغان افزود، به ترامپ گفته است که اگر ایالات متحده آمریکا "موضع سازش‌ناپذیر" خود درباره اف‌-۳۵ ها را دنبال کند، ترکیه به دنبال جایگزین‌هایی برای رفع نیازهای دفاعی میان‌مدت خودش خواهد بود.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها