موج

معترضان فرانسوی در سالروز آغاز اعتراضات در فرانسه، به خیابان های شهرهای مختلف در این کشور ریختند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، شبکه خبری فرانسه ۲۴ از حضور معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها در خیابان های شهرهای مختلف این کشور در سالروز آغاز اعتراضات فرانسه خبر داده است. 

شمار شرکت کنندگان در تظاهرات پاریس ۴ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده که شماری از آنان خرابکار بودند و در نهایت تظاهرات به خشونت منجر شد. ۱۴۷ نفر از تظاهرکنندگان دستگیر شدند که ۱۲۹ نفر آنان راهی زندان شدند.

پلیس فرانسه برای متفرق کردن معترضان فرانسوی در یکی از بزرگترین مراکز تجاری پاریس ناچار شد از گاز اشک آور استفاده کند. یکی از افراد می‌گوید: من گاز اشک آور و بلند شدن دود و همچنین افرادی را که نقاب داشتند و نیرو‌های پلیس را در مرکز تجاری دیدم.

در این شرایط مقام های فرانسوی تصمیم گرفتند برگزاری تظاهرات را ممنوع کنند و به این ترتیب با این اقدام، خشم سازمان دهندگان را برانگیختند. مردی می‌گوید: ما برای تظاهرات مذاکره کردیم و تنها پاسخی که شنیدیم این بود که تظاهرات لغو شده است. دلیل این اقدام را درگیری و خشونت می‌دانند. اما چه درگیری؟ تنها به دلیل سه سطل زباله که در آتش می‌سوزد؟ فرانسه در آتش است چرا آن را نمی‌بینند.

همزمان در منطقه دیگری در پاریس، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه تظاهرات کردند و حتی بسیاری مردم در بالکن خانه حمایت خود را از آن‌ها اعلام کردند. طی یک سال گذشته در مطالبات معترضان تغییری ایجاد نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها