موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل یکشنبه 28 مهرماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل یکشنبه 28 مهرماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

کشته شدن 50 شبه نظامی افراطی توسط ارتش مالی   

ارتش مالی در حمله به مواضع شورشیان گروه طوارق، دست کم 50 شبه نظامی را کشته و 30 تن دیگر را نیز زخمی کرده است.

 وزارت دفاع ترکیه از حمله شبه نظامیان YPG به مواضع ارتش ترکیه خبر داده که منجر به کشته شدن 1 سرباز ترک شده است.

وزارت خارجه روسیه از دیدار هیاتی از دیپلمات ها ی روس با بشار اسد رئیس سوریه خبر داده است. محور اصلی گفتگوها، تنش های اخیر در شمال سوریه بوده است.

وزیر دفاع آمریکا گفت: پیش‌ بینی می‌ شود نزدیک به یک هزار نیروی آمریکایی که از شمال سوریه خارج می‌ شوند، به غرب عراق انتقال یابند تا به عملیات علیه گروه تکفیری-صهیونیستی داعش ادامه دهند

دست کم 9 نفر در جدیدترین دور از درگیری های مرزی هند و پاکستان در منطقه کشمیر جان باخته اند.

مقام های اتحادیه اروپا خواستار برقراری آتش بس در افغانستان شده اند. افغانستان سال هاست که از خونریزی و جنگ داخلی رنج می برد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده تاکنون در نتیجه حمله ترکیه به سوریه، دست کم 166000 سوری آواره شده اند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در امان پایتخت اردن با ملک عبدالله دوم پادشاه این کشور در مورد مسائل منطقه ای، دیدار و گفتگو کرده است.

یک خودروی نظامی متعلق به ارتش ترکیه در شرق این کشور هدف حمله قرار گرفته است. ترکیه، "پ ک ک" را به عنوان مسوول این اقدام معرفی کرده است.

وزیر خارجه ترکیه گفته است: روسای جمهور ترکیه و روسیه، سه شنبه آتی در سوچی روسیه، آخرین وضعیت تحولات سوریه را به بحث خواهند گذاشت.

رهبر جریان صدر عراق گفت: دولت عراق در انجام اصلاحات ناتوان است، همه آنها می‌ دانند که در مقابل کسانی که خارج از کشور هستند تسلیم شده‌اند و بدون جلب رضایت آنها نمی‌توانند یک تصمیم بگیرند.

آمریکا تنها در ماه سپتامبر از ورود دست کم ۲۰ تبعه ایران که از دانشگاه‌های آمریکایی پذیرش داشتند، جلوگیری کرده است.

رئیس حزب القوات اللبنانیه استعفای وزرای حزبش را از کابینه سعد حریری را اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها