وزیر دفاع آمریکا:

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در اظهار نظری گفته است: آمریکا به دستور ترامپ بر میزان حملات خود در خاک افغانستان افزوده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از پولیتیکو،  مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در اظهار نظری گفته است: حملات ایالات متحده در خاک افغانستان به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا افزایش یافته است.

این اقدام پس از فروپاشی گفتگوهای صلح آمریکا و طالبان در ماه سپتامبر اتفاق افتاده است. پیشتر ترامپ دستور توقف گفتگوها با طالبان را صادر کرده بود. دلیل ترامپ از انجام این اقدام نیز حرکت طالبان در بمبگذاری در کابل پایتخت افغانستان عنوان شده که منجر به مرگ ۱۱ تن از جمله ۱ سرباز آمریکایی شد.

مارک اسپر گفته: از زمان پایان گفتگوها با طالبان، ما بر حملات خود به این گروه افزوده ایم. رئیس جمهور ترامپ از ما خواسته در واکنش به عملیات های طالبان در اقصی نقاط افغانستان، بر میزان حملات خود به این گروه بیفزاییم. اسپر گفته: عملیات های ما در افغانستان به نحو قابل توجهی افزایش یافته اند. این اظهارات برای نخستین بار افزایش فعالیت های واشنگتن بر علیه طالبان در خاک افغانستان را تایید می کنند.

طالبان و آمریکا پیش از این گفتگوهای صلح را با هدف پایان بخشیدن به جنگ ۱۸ ساله افغانستان در دستور کار قرار داده بودند. بر این اساس و بر طبق توافق احتمالی، قرار بود آمریکا نظامیان خود را از افغانستان خارج کرده و چندین پایگاه نظامی خود در افغانستان را ببندد. در مقابل، طالبان نیز تعهد دهد که خاک افغانستان را تبدیل به پایگاهی برای تروریسم بین الملل نمی کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها