خبرگزاری موج اهم اخبار بین الملل چهارشنبه 20 شهریورماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل چهارشنبه 20 شهریورماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

صربستان از چین به دلیل کمک نظامی و اقتصادی به این کشور تشکر کرد

صربستان از کمک های گسترده نظامی و اقتصادی چین به این کشور، تشکر کرده است.

ارتش ونزوئلا از روز سه شنبه(19 شهریورماه)، مانورهای گسترده ای را در مرزهای مشترک با کلمبیا آغاز کرده است. هدف از این تمرین ها مقابله با تهاجم خارجی است.

گروه‌ های فلسطینی در هشداری اعلام کردند: تبلیغات انتخابات نتانیاهوی جنایتکار راه به جایی نمی‌برد و ملت فلسطین تمامی طرح‌ ها و نقشه‌ های او را نقش برآب خواهد کرد.

پارلمان اوکراین لایحه ای را ارائه کرده که بر اساس آن استیضاح رئیس جمهور ممکن می شود.

پل بیا رئیس جمهور کامرون در اظهارنظری خواستار برگزاری گفتگوهای ملی در کشورش شده است. هدف از برگزاری این گفتگوها، تقویت وحدت در این کشور آفریقایی عنوان شده است.

آژیر خطر در شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه به صدا درآمد.

جسد رابرت موگابه رئیس جمهور سابق زیمبابوه برای خاکسپاری و عزاداری، به این کشور بازگردانده شد.

تادامیچی یاماموتو نماینده سازمان ملل در موضوع افغانستان گفته است: دولت افغانستان و طالبان باید هر چه سریع تر گفتگوهای مستقیم خود را آغاز کنند.

ارتش کره جنوبی اعلام کرده که سه شنبه صبح(19 شهریورماه)، کره شمالی 2 موشک ناشناخته را به سمت سواحل شرقی خود شلیک کرده است.

وزارت بهداشت سودان از ابتلا 4 نفر به وبا در مناطق جنوب شرقی این کشور خبر داده است. سودان از سازمان بهداشت جهانی در این رابطه درخواست کمک کرده است.

صدراعظم آلمان در اظهار نظری گفته است: جنگ تجاری میان چین و آمریکا، برای اقتصاد آلمان که به صادرات وابسته است، آسیب زا بوده است.

شلیک حشد الشعبی عراق به سمت یک پهپاد ناشناس 

پدافند هوایی حشد شعبی، یک پهپاد ناشناس را بر فراز مواضع خود در صلاح الدین عراق فراری داد.