خبرگزاری موج اهم اخبار بین الملل شنبه 9 شهریور ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 9 شهریور ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

احتمالا به روسیه به عنوان جایگزینی برای خرید جنگنده ها روی آوریم   

رئیس‌ جمهور ترکیه گفت: ما احتمالا به روسیه به عنوان جایگزینی برای خرید جنگنده ها روی آوریم. اگر آمریکا به همین روش ادامه دهد ما برای مشکلمان چاره ای می اندیشیم.

وزیر دفاع لهستان از توافق آمریکا و لهستان در مورد احداث 6 پایگاه نظامی آمریکایی در خاک لهستان خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آمریکا مذاکرات خوبی با طالبان دارد اما هنوز به توافقی با این گروه درباره صلح در افغانستان دست نیافتیم.

نخست وزیر پاکستان در اظهار نظری که به دنبال تشدید تنش های کشورش با هند انجام گرفته گفته است: جنگ میان دو قدرت هسته ای، تهدیدی برای کل دنیا است.

اوایل روز شنبه(9 شهریورماه)، نیروهای طالبان از 4 جناح به شهر قندوز افغانستان حمله کرده اند. حمله طالبان باعث درگیری نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان در شهر قندوز شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با رئیس جمهور فرانسه گفته است: زمان مناسبی برای انجام گفتگوهای جدید با ایران نیست.

یک قاضی سودانی به طور رسمی بر علیه عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان به اتهام فساد و نگهداری غیرقانونی ارز اقامه دعوا کرد.

مقام های نظامی و قضایی آمریکا اعلام کردند خالد شیخ محمد مغز متفکر حملات 11 سپتامبر، در اوایل سال 2021 محاکمه خواهد شد.

معاون وزیرخارجه کره شمالی گفت: بهتر است آمریکا صبر ما را به بوته آزمایش نگذارد، البته اگر نمی‌ خواهد پس از آن دچار پشیمانی شود.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا تحریم هایی علیه کشتی آدریان دریا اعمال کرد.

وزیر خارجه آلمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولویت ما ایجاد امکان مذاکره میان آمریکا و ایران است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها