ارتش سوریه به دنبال عقب‌ نشینی نیروهای مخالف مسلح، بر شهر خان شیخون و حومه شمالی حماة مسلط شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سیریانیوز، ارتش سوریه در سه شنبه به دنبال عقب‌نشینی نیروهای مخالف مسلح، بر شهر خان شیخون و حومه شمالی حماة مسلط شد.

منابع رسانه‌ای گفتند، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان به طور کامل بر خان شیخون مسلط شدند. خبرگزاری آلمان به نقل از یک منبع نظامی گزاش داد: گروه‌های مخالف مسلح نتوانستند مقابل عملیات پیشروی و یورش نیروهای سوری مقاومت کنند و تنها عملیات ارتش را برای ساعاتی به تعویق انداختند تا با استفاده از تاریکی شب عقب‌نشینی کنند.

این منبع گفت: فرار گروه‌های مسلح مخالف از حومه شمالی حماة نیز مشاهده شد و گروه‌ها نتوانستند با ارتش در شهرهای اللطامنه، کفر زیتا،  مورک و دیگر روستاها نظیر لحایا، لطمین و معرکبه در حومه شمالی حماة مقابله کنند، به این ترتیب حومه شمالی حماة تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفت و ارتش در حال حاضر به پیشروی برای کنترل بر کل مناطق حومه جنوبی ادلب ادامه می‌دهد.

بخش هماهنگی‌های گروه‌های تروریستی نیز به شکست در شهر و فرار افراد شورشی از منطقه پیش محاصره شهر اذعان کرد.

تصاویر هوایی پخش‌ شده از سوی رسانه‌های روسی نشان می‌دهند درگیری‌ها در شهر استراتژیک خان شیخون بعد از عقب‌نشینی نیروهای شورشی از آنجا متوقف شده‌اند. در این تصاویر شهر به طور کلی شاهد آرامش بوده و هیچ عملیات نظامی قابل ذکری ثبت نشده است.