دبیرکل سازمان ملل امروز ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌ ها در عدن، از طرفین خواست تا خشونت‌ ها را کنار بگذارند و وارد گفت‌ و گوهای فراگیر شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، آنتونیو گوترش   دبیرکل سازمان ملل امروز (شنبه 19 مرداد) از جنگ نیابتی عربستان سعودی و امارات در عدن واقع در جنوب یمن ابراز نگرانی کرد.

همکاری نظامی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در قالب ائتلاف عربی ضد یمن بعد از گذشت بیش از چهار سال، این روزها به درگیری نیابتی و کشت‌وکشتار در شهر عدن، جنوب یمن تبدیل شده است.

این درگیری‌ها از روز چهارشنبه هفته گذشته در جنوب یمن آغاز شده و همچنان ادامه دارد که تاکنون دهها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، گوترش امروز ضمن ابراز نگرانی از این درگیری‌ها در عدن، از طرفین خواست تا خشونت‌ها را کنار بگذارند و وارد گفت‌وگوهای فراگیر شوند.

طبق این گزارش، گوترش در بیانیه‌ای از طرفین درگیری خواست تا «در گفت‌وگوهای فراگیر برای حل اختلافات و رسیدگی به نگرانی‌های قانونی تمامی مردم یمن مشارکت کنند».

اوضاع شهر عدن به دلیل درگیری های اخیر وخیم گزارش می‌شود؛ کمیته صلیب سرخ جهانی با اشاره به این اوضاع شامگاه جمعه اعلام کرد که ۲۰۰ هزار یمنی ساکن در این شهر به آب سالم دست‌رسی ندارند.