خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 29 تیرماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 29 تیرماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

حداقل 20 نفر در حملات هوایی به شبه جزیره سینا جان باختند

مقام های امنیتی مصر از کشته شدن حداقل 20 شبه نظامی در حملات نیروی هوایی این کشور به شبه نظامیان در شبه جزیره سینا خبر داده اند.

دبیر کل سازمان ملل در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی، بر ضرورت احترام به نیازهای دریانوردی در تنگه هرمز تاکید کرد و از تمامی طرف‌ها خواست تا از خود خویشتنداری نشان داده و از اقداماتی که به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود خودداری کنند.

پسر حسنی مبارک در پستی توییتری شایعه مرگ پدرش را تکذیب کرد.

وزیر خارجه انگلیس در پیام هایی بی اساس گفت: احتمالا تهران مسیری خطرناک و غیر قانونی و رفتاری بی‌ثبات کننده در پیش گرفته است.

وزارت خارجه عربستان از موافقت پادشاه این کشور با میزبانی نظامیان آمریکایی در این کشور خبر داده است.

صدراعظم آلمان درباره توییت های جنجالی ترامپ درباره زنان کنگره آمریکا گفت: همبستگی خودم را با این زنان اعلام می‌کنم. به اعتقاد من قدرت آمریکا در مردمانی از اصلیت‌های مختلف نهفته است که در آنچه دوباره آمریکا را با عظمت می‌کند، سهیم هستند.

مقام های کشورهای هند، نپال و بنگلادش اعلام کردند: در اثر ریزش باران های موسمی و ایجاد سیل و رانش زمین در مناطق مختلف کشورهای ذکر شده، حداقل 152 نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی گفت: ما با نگرانی زیادی از توقیف نفت‌کش انگلیسی توسط نیروهای ایرانی باخبر شده‌ایم. ما این اقدام را به شدت محکوم کرده و همبستگی کامل‌مان را با انگلیس اعلام می‌کنیم.

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری، ایران را ضامن اصلی تامین امنیت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز توصیف کرد.

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور تولید نفت خود را به سطح مورد تعهد در توافق جهانی کاهش تولید نفت بازگرداند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران گفت: ما از ایران می‌خواهیم تا این کشتی و خدمه‌اش را فورا آزاد کند. تشدید تنش‌های منطقه‌ای بسیار خطرناک خواهد بود.

رئیس اطلاعات پنتاگون حوادث اخیر را پاسخی به فشارهای کنونی بر ایران، شامل تحریم‌های اقتصادی و فشار دیپلماتیک دانست و گفت: از نظر من ایران در نقطه عطف قرار دارد. آنچه می‌بینید تلاشی برای شکستن وضعیت کنونی است.

ارتش یمن از حمله پهپادی به یک پایگاه هوایی در جنوب غرب عربستان سعودی خبر داد.