۲ عضو تیم امنیتی خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، خورخه رودریگز، وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا شنبه در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: بادیگاردهای خوآن گوآیدو ، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به ظن سرقت تسلیحات دولتی و استفاده از آنها حین کودتای ناکام ماه آوریل و تلاش برای فروش آنها بازداشت شدند.

خوآن گوآیدو پیشتر در پیامی توییتری تاکید کرد محافظانش توسط دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا "گروگان" گرفته شدند. او جمعه گفت، دو عضو تیم محافظانش حین انجام وظیفه و محافظت از خانواده‌اش در زمان سفر آنها به اطراف پایتخت بازداشت شدند. او اتهامات این افراد را "غلط" دانست و دولت را به "پرونده‌سازی" متهم کرد.

دیوسدادو کابیو، رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا هم تاکید کرد، دو فرد به اتهام تلاش برای فروش سلاح‌های متعلق به دولت که حین کودتای ناکام ۳۰ آوریل مورد استفاده قرار گرفتند، بازداشت شدند. وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا هم تاکید دارد، تلاش برای فروش این تسلیحات حین مذاکره با دولت بازتاب "ریاکاری" اپوزیسیون است.

در بحبوحه تنش‌ها بر سر بازداشت محافظان گوآیدو، هیچ نشانه‌ای مبنی بر آغاز دوباره گفت‌وگوها میان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا به چشم نمی‌خورد. دو طرف چندین روز در جزیره باربادوس در کارائیب گفت‌وگو کرده‌اند و گفته می‌شود که آنها قصد ادامه مذاکرات در روزهای آتی را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها