موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل دوشنبه 17 تیرماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل دوشنبه 17 تیرماه  1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

چین، ذهنیت جنگ سردِ سیاستمداران بریتانیایی را رد می کند         

سفیر چین در لندن گفته است کشورش به دنبال جنگ دیپلماتیک با بریتانیا نیست. وی ذهنیت برخی سیاستمداران انگلیسی را متاثر از فضای جنگ سرد عنوان کرده است.

حدود 70 گروه رقیب سیاسی در افغانستان در دوحه قطر گردهم آمده و با انجام گفتگو، به دنبال خاتمه دادن به بحران 18 ساله امنیتی در این کشور هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای از بازداشت 25 فلسطینی در حملات شبانه به کرانه باختری خبر داده است.

روز یکشنبه(16 تیرماه)، زلزله ای به قدرت 7.1 ریشتر، مناطقی در شرق اندونزی را لرزاند.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو ) در تازه‌ترین گزارش خود از کاهش قیمت جهانی مواد خوراکی در ماه ژوئن (منتهی به ۹ تیرماه) خبر داد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: دولت فلسطین از اسرائیل به خاطر سرقت درآمدهای مالیاتی فلسطینی شکایت خواهد کرد.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ، مواضع متجاوزان در شهر مرزی عسیر هدف اصابت موشک بالستیک زلزال ۱ قرار گرفت.

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد: کشور چین از تصمیم ایران برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم در سطحی بالاتر از چیزی که در توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تعیین شده بود، ابزاری نگرانی می کند.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: پوتین و نتانیاهو درباره اهمیت همکاری‌های آتی بین دستگاه‌های نظامی دو طرف در موضوع سوریه صحبت کردند.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران تاکید کرد: بهتر است که ایران مراقب باشد. ایران در حال مرتکب شدن چیزهای بدی است.

سخنگوی کابینه ژاپن گفت: ژاپن با دقت، تحولات پیش آمده در زمینه توافق هسته ای ایران و تنش های تشدید شده در خاورمیانه را دنبال می کند و بسیار نگران است.

رژیم صهیونیستی مدعی انهدام یک پهپاد از نوار غزه شد   

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: پس از رصد پهپادی که از نوار غزه (به فلسطین اشغالی) نفوذ کرده بود، نظامیان ارتش آن را ساقط کردند.

دختر پادشاه عربستان فردا سه شنبه در فرانسه به خاطر اقدامات خشونت آمیز محاکمه خواهد شد.       

اصالت فلسطینیان قدیم به جنوب اروپا برمی‌گردد!        

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: پژوهش‌های جدید درباره آزمایش DNA از یک مکان قدیمی فلسطینی در شهر عسقلان انجام شده، این واقعیت را که آن را از کتاب مقدس می‌دانیم، تایید می‌کند و طبق آن، اصالت فلسطینیان قدیم به جنوب اروپا برمی‌گردد!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها