وزیر کشور انگلیس معتقد است بوریس جانسون برای تصدی نخست وزیری انگلیس حمایت اعضای ارشد کابینه را بدست آورده و شانس بیشتری برای کسب جایگاه نخست وزیری انگلیس دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه ساندی تایمز به نقل از ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس اعلام کرد: بوریس جانسون ، نسبت به رقیب خود یعنی جرمی هانت جایگاه بهتری برای برآورده کردن نیازهای ما در این مقطع حساس دارد.

به دنبال تایید جانسون از سوی جاوید، روزنامه "تایمز" نیز نظرسنجی‌ را منتشر کرد که نشان می‌داد، جانسون ۷۴ درصد و هانت تنها ۲۶ درصد از حمایت حزب محافظه‌کار برخوردار است.

این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که اکثریت غالب ۱۶۰ هزار نفری اعضای مردمی این حزب تصور نمی‌کنند جرمی هانت برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا آماده باشد اما معتقدند که جانسون این توانایی را دارد.

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، جرمی هانت در گفتگویی با روزنامه تایمز تلاش کرد اثرگذار بودن جایگاه جانسون در مساله بریگزیت را بر نتایج آرا بی‌اهمیت جلوه دهد و افزود، آمادگی برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مساله‌ای کلیدی است اما بهترین راه اجرای بریگزیت خروج با توافق است.

هانت در این باره گفت: چیزی که در این انتخابات درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود، رویکرد ما درباره خروج بدون توافق نیست، بلکه این است که بیشتر احتمال دارد چه کسی درباره توافقی مذاکره کند تا مجبور نشویم تصمیمات دشواری بگیریم.

جانسون نیز در گفتگویی با روزنامه دیلی میل اظهار کرد، بریگزیت به مساله‌ای حیاتی تبدیل شده و باید "از آن عبور کرد و آن را اجرایی کرد".

پیش‌بینی می‌شود نخست وزیر جدید انگلیس بین ۲۲ تا ۲۸ ژوئیه مشخص شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها