موج

مشاور امنیت ملی آمریکا در توییتی نوشت: نه شورای امنیت ملی و نه من درباره تمایل برای سازش برای یک توقف کامل فعالیت‌های اتمی از سوی کره شمالی نه چیزی شنیده‌ایم و نه درباره‌اش بحث کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری هیل، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به گزارش نیویورک تایمز درباره اینکه شاید آمریکا در دور جدید مذاکرات توقف کامل فعالیت‌های اتمی را از سوی کره شمالی بپذیرد، در توئیتی تاکید کرد: من با کنجکاوی داستان نیویورک تایمز را مطالعه کردم. نه شورای امنیت ملی و نه من درباره تمایل برای سازش برای یک توقف کامل فعالیت‌های اتمی از سوی کره شمالی نه چیزی شنیده‌ایم و نه درباره‌اش بحث کرده‌ایم. این یک تلاش قابل سرزنش از سوی شخصی برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهوری است. این مساله پیامدهایی دارد.

این خبر در بخش تحلیل‌های خبری نیویورک تایمز منتشر شد و بر اساس آن، این روزنامه مدعی شد که در دور جدید مذاکرات با کره شمالی، آمریکا شاید تمایل داشته باشد تا به صورت ضمنی بپذیرد که کره شمالی یک قدرت اتمی است.

چنین رویکردی احتمالاً وضعیت موجود را حفظ می‌کند یعنی رشد زرادخانه اتمی کره شمالی را متوقف می‌سازد اما این کشور را به منهدم ساختن هرگونه سلاحی که احتمالا در حال حاضر در اختیار دارد، ملزم نمی‌کند.

نیویورک تایمز در این باره گفت: ما از صحت این گزارش مطمئن هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها