هشت نفر از فرماندهان گروه حراس الدین وابسته به تشکیلات القاعده در حملات موشکی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ هشت نفر از فرماندهان گروه حراس الدین  وابسته به تشکیلات القاعده در جریان حملات موشکی به شمال غرب سوریه به هلاکت رسیدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در جدیدترین آمار خود تاکید کرد: دو نفر از فرماندهان مذکور تونسی هستند و یک تن دیگر تابعیت مصری دارند و احتمالا یک فرمانده دیگر اهل الجزایر و دیگری اهل سوریه است. این حملات که منبع‌شان نامشخص دارند، نشستی را در حومه غربی حلب در مجاورت ادلب هدف قرار داده و به زخمی شدن ۱۴ نظامی دیگر منجر شدند. 

گروه حراس الدین در منطقه ادلب و در کنار گروه ترویستی هیئت تحریرالشام فعالیت می‌کند، این هیئت بر بخش بیشتری از استان ادلب و مناطق مجاور آن در حماه، ادلب و لاذقیه کنترل دارد.

ادلب و اطراف آن که حدود سه میلیون تن به این مناطق پناه برده‌اند، از دو ماه پیش شاهد تنش نظامی هستند و جنگنده‌های دولت دمشق و روسیه مناطق تحت کنترل هیئت تحریر الشام و گروه‌های تندرو دیگر را هدف قرار می‌دهند.

طبق اعلام دیده‌بان حقوق بشر، گروه حراس الدین وابسته به القاعده در ماه فوریه ۲۰۱۸ تشکیل شد و حدود ۱۸۰۰ تن عضو این گروه هستند و غالبا تابعیت غیر سوری دارند.