مشاور ویژه امنیت ملی و امور خارجی رئیس جمهور کره جنوبی گفت: جان بولتون و پمپئو همچنان به کره شمالی می‌گویند که تا زمانی که خلع تسلیحات اتمی به طور کامل انجام نشود، هیچ کاهش تحریمی در کار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، مون چانگ، مشاور ویژه امنیت ملی و امور خارجی رئیس جمهور کره جنوبی در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد: جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور همچنان به کره شمالی می‌گویند که تا زمانی که خلع تسلیحات اتمی به طور کامل انجام نشود، هیچ کاهش تحریمی در کار نیست. به احتمال خیلی زیاد کره شمالی تحت چنین شرایطی با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

وی افزود: واشنگتن باید پیام صریحی به پیونگ یانگ ارسال کند دال بر اینکه تمایلاتش کاملاً دوستانه است.

این مشاور در ادامه گفت: آمریکا باید چنین ژستی را بگیرد و نشان دهد که قصدش کاهش تنش‌هاست و هیچ تمایل خصمانه‌ای نسبت به کره شمالی ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه برای سفری دو روزه وارد کره جنوبی شد. وی روز گذشته از طریق توئیتر از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز دعوت کرد تا در روزهای آتی با وی در منطقه غیرنظامی بین دو کره دیدار کند.

کیم و ترامپ ماه‌هاست که با هدف خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره با یکدیگر وارد مذاکره شده‌اند. در ژوئن ۲۰۱۸ میلادی این دو رهبر در نخستین نشست دوجانبه‌شان در سنگاپور تعهد خود را نسبت به خلع تسلیحات اتمی ابراز کردند. اما دور دوم مذاکرات که در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی در ویتنام برگزار شد، به طور کاملاً ناگهانی و بدون هیچ توافقی پایان یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها