بنیامین نتانیاهو:

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: بازگشت (آمریکا)‌ به برجام یعنی رها کردن ایران برای دستیابی به تسلیحات اتمی. ترامپ هم گفته بود که اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح اتمی برسد... بازگشت به برجام اشتباه است

به گزارش خبرگزاری موج،  بنیامین نتانیاهو   نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته (پنجشنبه 6 تیر به وقت ایران) با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای ، به معنای اعطای تسلیحات اتمی به ایران است.

نتانیاهو طی سخنرانی در دانشکده افسری نیروی هوایی رژیم صهیونیستی مدعی شد: «زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شد، ایران تلاش کرد دو کار انجام دهد. اول، آنها تلاش کردند به‌صورت نظامی در سوریه خود را تثبیت کنند. که ما همواره با آن مقابله می‌کنیم».

به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل وی با ادعای اینکه تل‌آویو هرگز به تهران اجازه نمی‌دهد حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند، افزود: «آنچه لازم باشد برای جلوگیری از آن انجام می‌دهیم. ما در حال مبارزه با نظامیان ایران در سوریه هستیم و ترامپ نیز جنگ اقتصادی بسیار قدرتمندی علیه ایران به‌راه انداخته است».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ایران را «بزرگترین تهدید برای صلح جهانی» خوانده و ادعا کرد: «نباید به آنها اجازه داد تا به تسلیحات اتمی دست یابند. بازگشت (آمریکا)‌ به برجام یعنی رها کردن ایران برای دستیابی به تسلیحات اتمی. ترامپ هم گفته بود که اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح اتمی برسد... بازگشت به برجام اشتباه است».

نتانیاهو در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مناقشات با فلسطینی‌ها نیز گفت: «تسلط امنیتی بر کرانه باختری همواره در دست ما خواهد بود. ما هرگز امنیت خود و تسلط بر کرانه باختری را به عناصر خارجی واگذار نمی‌کنیم».

این در حالی است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا از مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دبیر شورای امنیت ملی روسیه دعوت کرده بود که ضمن حضور در فلسطین اشغالی، درباره موضوع ایران و سوریه صحبت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها