رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ یکی از خبرنگاران که از او سوال کرد آیا به همتای روس خود درباره مداخله هشدار داده یا نه اظهار کرد: لطفا در انتخابات مداخله نکن!

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ طی امروز جمعه در ژاپن با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدارش با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفت: ما درباره تجارت، سیاست حمایت از صنایع داخلی و خلع تسلیحات اتمی مذاکره کردیم.

وی افزود: افتخار بزرگی است که با پوتین دیدار داشته باشیم. نمایندگان او و نمایندگان من مسائل مختلفی برای گفت‌وگو دارند که شامل تجارت، خلع تسلیحات اتمی و سیاست حمایت از صنایع داخلی هستند.

ترامپ ادامه داد: ما به دنبال یک وقت گذرانی بسیار خوب با یکدیگر هستیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا از همتای روس خود خواست در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا مداخله نکند.

ترامپ در پاسخ یکی از خبرنگاران که از او سوال کرد آیا به همتای روس خود درباره مداخله هشدار داده یا نه اظهار کرد: لطفا در انتخابات مداخله نکن!

وی روابط بسیار خوب با پوتین را ستود و گفت: ما روابط بسیار خوبی داریم.

در همین حال پوتین نیز در جریان این دیدار گفت که تیم‌های ما در حال همکاری با یکدیگر هستند و این مساله به رهبران آمریکا و روسیه فرصت عالی برای ادامه مذاکرات می‌دهد.

وی افزود: ما یکدیگر را از زمان نشست هلسینگی ندیده‌ایم اما تیم‌های ما مشغول همکاری با یکدیگر بودند و این مساله به ما فرصت عالی را برای ادامه رایزنی‌ها می‌دهد.

پوتین تاکید کرد: موضوعات مذاکره در حال حاضر توسط همتای آمریکایی من مطرح شده و ما مسائل مختلفی برای گفت‌وگو با یکدیگر داریم.