خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل سه شنبه 4 تیرماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 4 تیرماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

امکان لغو قرارداد خرید سامانه اس 400 از روسیه وجود ندارد          

وزیر خارجه ترکیه در اظهار نظری گفت: قرارداد خرید سامانه اس 400 توسط ترکیه از روسیه، قراردادی قطعی و غیرقابل فسخ است.

2 جت جنگنده در آلمان با یکدیگر برخورد کرد          

2 جت جنگنده در شمال شرق آلمان با یکدیگر برخورد کردند. تلاش تیم های امداد و جستجو برای یافتن آسیب دیدگان این حادثه همچنان در جریان است.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا او اعتقاد دارد بدون تائید کنگره می‌تواند دست به اقدام نظامی علیه ایران بزند، گفت: بله، چنین اختیاری دارم.

پرواز یک پهپاد در محدوده فرودگاه چانگی سنگاپور موجب ایجاد اختلال در پروازهای این فرودگاه شده است.

گروه های حقوق بشری در بیانیه ای خواستار برقراری مجدد اینترنت در ایالت راخین میانمار شدند. ناظران بر این باورند که دولت میانمار در منطقه راخین دست به خشونت های گسترده ای زده و حقوق بشر را به طرز فاحشی نقض کرده است.

جان بولتون اندکی پس از اعمال تحریم های جدید آمریکا بر علیه ایران گفت: واشنگتن هنوز مایل به گفتگو با ایران است.

مردم مراکش در حمایت از مردم مظلوم فلسطین دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان با رد معامله قرنِ رئیس جمهور آمریکا گفتند: فلسطین به هیچ وجه فروشی نیست.

روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد: ترامپ ، "قهرمان و مدافع" قاتلان جمال خاشقچی است.

8 نفر در مصر به اتهام تلاش برای ایجاد آشوب در این کشور بازداشت شدند. در میان بازداشت شدگان، یک قانون گذار سابق مصری نیز دیده می شود.

یک منبع رسمی وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: سوریه مراتب خشم و محکومیت شدید خود را در قبال تصمیم دولت آمریکا علیه مقامات و رهبری جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند.