حمایت‌ها از بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق انگلیس در پی علنی شدن حضور پلیس در منزل مسکونی وی کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه میرر، حمایت‌ها از بوریس جانسون ، وزیر خارجه سابق انگلیس  بر اساس نظرسنجی مؤسسه Survation بعد از علنی شدن حضور پلیس در منزل مسکونی وی کاهش یافته است.

یک روز پیش از انتشار این خبر، نظرسنجی مؤسسه Survation برای روزنامه میل چاپ روز یکشنبه نشان داد که جانسون هشت درصد از جرمی هانت جلوتر است.

در نظرسنجی روز پنجشنبه این مؤسسه، ۳۶ درصد از تمامی رأی دهندگان اعلام کردند که جانسون بهترین نخست وزیر خواهد بود و ۲۸ درصد از جرمی هانت حمایت کردند.

اما در دومین نظرسنجی که روز شنبه انجام گرفت، این میزان برای جانسون به ۲۹ درصد رسید و حمایت‌ها از هانت ۳۲ درصد شد.

در نظرسنجی روز پنجشنبه مؤسسه مذکور از رأی دهندگان حزب محافظه کار انگلیس ، جانسون با ۵۵ درصد از هانت با ۲۸ درصد جلو بود اما این میزان روز شنبه به ۴۵ در مقابل ۳۴ درصد رسید.

همچنین بیش از نیمی از رأی دهندگان یا ۵۳ درصد گفتند، زندگی شخصی جانسون به توانایی‌اش در اینکه نخست وزیر شود، ربط دارد و سه چهارم هم عنوان کردند، شخصیت فردی به این رقابت بستگی دارد.

همچنین پیش از علنی شدن خبر مربوط به مشاجره در منزل جانسون، رأی دهندگان به اتفاق وی را بهترین شخص نسبت به هانت برای توافق بریگزیت با بروکسل می‌دانستند به طوری که بیش از نیمی از رأی دهندگان یا ۵۷ درصد گفتند، جانسون بهترین فرد برای گفتگو درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها