موج

جزئیات جدیدی از بخش اقتصادی طرح رئیس جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن منتشر شده است. بر این اساس، سرمایه گذاری حدودا 50 میلیارد دلاری برای فلسطین و کشورهای عرب همسایه پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، کاخ سفید روز شنبه(1 تیرماه) از بخش اقتصادی طرح به اصلاح صلح خاورمیانه یِ رئیس جمهور آمریکا موسوم به " معامله قرن " پرده برداری کرد. بر این اساس، سرمایه گذاری حدودا 50 میلیارد دلاری برای فلسطین و کشورهای عرب همسایه پیش بینی شده است.

معامله قرن خواستار افزایش سرمایه گذاری در بخش زیرساختی نوار غزه و کرانه باختری شده است و هدف خود را توانمندسازی مردم فلسطین برای ساختن آینده ای بهتر برای خود و فرزندانشان عنوان کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبتکر معامله قرن بوده و ادعا کرده طرحش بهترین طرح تاکنون برای مردم فلسطین بوده است.

انتظار می رود که جزئیات طرح معامله قرن، توسط مشاور ارشد و داماد ترامپ یعنی جرارد کوشنر در کنفرانس اقتصادی بحرین در هفته جاری رونمایی شود. طرح مطرح شده از سوی ترامپ تاکنون با واکنش سرد فلسطینی ها مواجه شده و اکثر آن ها مفاد آن را جانبدارانه و در راستای منافع رژیم صهیونیستی ارزیابی می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها