یک سایت تبلیغاتی و خبری کره شمالی به نام Meari اعلام کرد: آمریکا مسئول از بین رفتن روند مصالحه بین دو کره است زیرا واشنگتن مقامات کره جنوبی را برای ارتباط دادن صلح در شبه جزیره کره با غیرهسته‌ای شدن تحت فشار گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک سایت کره شمالی به نام "Meari" اعلام کرد: آمریکا مسئول از بین رفتن روند مصالحه بین دو کره است زیرا واشنگتن مقامات کره جنوبی را برای ارتباط دادن صلح در شبه جزیره کره با غیرهسته‌ای شدن تحت فشار گذاشته است.

این سایت در ادامه نوشته است: مقامات آمریکا و کره جنوبی درباره اتحاد سئول و واشنگتن اغراق کرده و در بوق و کرنا می‌کنند. اما زمانی که به داخل این روابط نگاه می‌کنیم همه چیز به این حد  شفاف و راحت نیست.

در ادامه این نوشتار آمده است: واشنگتن به وضوح دیدگاه‌های کره جنوبی را نادیده می‌گیرد. این در حالی است که آمریکا حق دخالت در مسائل داخلی کشورهای دیگر را ندارد. به تازگی ما شاهد نمایان شدن اختلافها میان آمریکا و کره جنوبی هستیم که این مسئله به خاطر رفتار گانگستری و یک جانبه آمریکا است.

 به تازگی یک گزارش کنگره آمریکا اعلام کرد: اختلاف نظرهای اساسی میان متحدان این کشور درباره چگونگی برخورد با کره شمالی وجود دارد. تحت رهبری مون جائه این و دونالد ترامپ روسای جمهور کره جنوبی و آمریکا رفتارها میان دو کشور ناسازگارتر و متناقض‌تر شده است.