کاندیدای ریاست جمهوری سابق دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا گفت: روسیه دست به یک مداخله گسترده و نظام مند در انتخابات کشور ما زد.

به گزارش خبرگزاری موج، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری سابق دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در زمان حضور در مراسمی در "کالج ولسلی" همراه با مادلین آلبرایت، وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت:  تحقیقات رابرت مولر دو "نتیجه مسلم" داشته است؛ نخست این که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده و دوم این که ممانعت از اجرای عدالت رخ داده است.

کلینتون خاطر نشان کرد: روسیه دست به یک مداخله گسترده و نظام مند در انتخابات کشور ما زد.

او خطاب به جمعیت مستمع سخنرانی خود گفت: شما نمی توانید فصل به فصل و قسمت به قسمت این گزارش را بخوانید و نتایجی را که من گرفتم نگیرید.

به گفته کلینتون، مردم از شنیدن خبرهای مربوط به یافته‌های گزارش رابرت مولر از تحقیقاتش در مورد مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ خسته شده اند و می‌خواهند به سراغ زندگی عادی خود بروند.

این وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار کرد: مردم فقط می‌خواهند که دیگر هیچ چیز درباره این تحقیقات نشوند و به زندگی عادی خود برگردند. اما تضعیف حاکمیت قانون اصلا یک اتفاق عادی نیست. حمله به مطبوعات اصلی کاری عادی نیست. تلاش برای تضعیف یک شاخه دیگر از دولت به هیچ وجه عادی نیست.

این اظهارنظرهای کلینتون که در روز شنبه مطرح شدند، اولین اظهارنظرهای علنی او درباره موضوع ممانعت از اجرای عدالت از زمانی که رابرت مولر به قرائت بیانیه خود در تلویزیون درباره گزارشش در ماه گذشته میلادی پرداخت، محسوب می‌شوند.

این بازرس ویژه فدرال در صحبتهایش تاکید کرد، گزارش تحقیقات او ترامپ را از اتهام ممانعت از اجرای عدالت تبرئه نمی‌کند.

کلینتون قبلا هم گفته‌ بود، از نظر او مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ یکی از عوامل تاثیرگذار در باختش به ترامپ در این انتخابات بوده است.

کلینتون و آلبرایت که هر دو وزرای خارجه اسبق آمریکا هستند در این مراسم به بحث درباره وضعیت حقوق زنان در جهان و تاثیرات شبکه‌های اجتماعی و اطلاع رسانی سریع بر جامعه پرداختند.