نخست‌وزیر سابق قطر گفت: ۱۹ تروریستی که حملات ۱۱ سپتامبر را انجام دادند ۱۵ تن از آن‌ها عربستانی، دو تن اماراتی، یکی مصری و یکی لبنانی بودند. بیشتر تروریست‌های داعش عربستانی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، حمد بن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر اسبق قطر در مصاحبه‌ای با روزنامه تلگراف اظهار کرد: بیشتر داعشی‌ها عربستانی هستند. ما را به دروغ به تروریسم متهم می‌کنند در حالی‌که هیچ نهاد بین‌المللی علنا از این ادعاها حمایت نمی‌کند. نه آمریکا و نه هیچ نهاد اروپایی و نه نهاد دیگری ما را به تروریسم متهم نمی‌کنند. بلکه فقط عربستان و امارات این کار را می‌کنند. چراکه آن‌ها می‌دانند مساله جنگ علیه تروریسم برای غرب اولویت است و کشورهای محاصره کننده به ویژه عربستان و امارات از موضوع تروریسم به عنوان بهانه‌ای برای تحقق اهداف خود علیه قطر استفاده می‌کنند.

وی افزود: بعد از گذشت دو سال از آغاز تحریم هنوز نمی‌دانیم ما را به چه متهم می‌کنند. ۱۹ تروریستی که حملات ۱۱ سپتامبر را انجام دادند ۱۵ تن از آن‌ها عربستانی، دو تن اماراتی، یکی مصری و یکی لبنانی بودند. بیشتر تروریست‌های داعش عربستانی هستند.

آل ثانی گفت: من با حمایت علنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از ریاض مخالف نیستم. من معتقدم که همگی باید از عربستان حمایت کنیم، من معتقدم که ثبات عربستان مساله مهمی برای منطقه است اما بدانند که عربستان باید روابط مسالمت‌آمیزی با همسایگانش از جمله قطر داشته باشد.