شبکه الجزیره اعلام کرد: نیروهای جنبش انصارالله روز جمعه حمله مزدوران ارتش عربستان در منطقه "الشرفه" در شمال نجران را دفع کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه الجزیره به نقل از رسانه‌های یمنی گفت: نیروهای جنبش انصارالله یمن روز جمعه (17 خرداد) حمله مزدوران ارتش عربستان سعودی در منطقه "الشرفه" واقع در شمال نجران را دفع کردند.

همچنین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند پیشروی مزدوران ارتش عربستان به سمت مواضع خود در منطقه عسیر را متوقف کنند. عملیات ارتش سعودی در عسیر با پشتیبانی بالگردهای آپاچی انجام شد و به مدت ۱۲ ساعت به طول انجامید، اما هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت و توسط نیروهای انصارالله دفع شد.

از سوی دیگر، رسانه وابسته به انصارالله با انتشار تصاویری، از تسلط نیروهای این جنبش بر مواضع نظامی عربستان در نجران و کشته و مجروح شدن شماری از مزدوران سعودی خبر داد.

در همین راستا، محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع دولت وابسته به انصارالله یمن در جریان بازدید از نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در محور "البقع الخمیس" در نجران اظهار کرد که توان دفاع و هجوم نظامی یمن به یک نیروی توانمند تبدیل شده و قادر به مقابله با نیروهای اشغالگر و مهاجم است.

وی افزود: این پیشرفت در توان نظامی به لطف تلاش‌های انسان‌های مخلص در زمینه صنایع نظامی، آموزش و آماده‌سازی نیروهای مسلح حاصل شده است.

العاطفی در ادامه ضمن تبریک عید سعید فطر به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، گفت که پیروزی طی چند ماه آتی حاصل خواهد شد. وی عنوان داشت، ملت یمن با توطئه دشمنان مورد ظلم واقع شدند اما با مواضع آزادگان و ملت شریف یمن این طرح‌ها به شکست کشیده شد.

وزیر دفاع یمن خاطرنشان کرد: حتی اشغال یک وجب از خاک یمن را نخواهیم پذیرفت و به لطف خدا تمامی مناطق کشورمان را آزاد خواهیم کرد و دشمن هر اقدامی که بکند و هر اندازه که هزینه کند در نهایت این یمن و ملت آن هستند که پیروز می‌شوند.