سخنگوی کرملین از احتمال دیدار پوتین و ترامپ در حاشیه نشست کشورهای اقتصادی جهان در «اوساکا» ژاپن خبر داد. نشست گروه 20 قرار است در تاریخ‌های 28 و 29 ژوئن (7 و 8 خردادماه) برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین از احتمال دیدار جداگانه ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در حاشیه نشست کشورهای اقتصادی جهان موسوم به «گروه 20» (G20) در اوساکا ژاپن خبر داد.

با اینحال، پسکوف در مصاحبه با شبکه «راشاتودی» تصریح کرد که تابحال واشنگتن رسماً درخواستی برای سازماندهی چنین نشستی به مسکو ارائه نداده است.

وی توضیح داد:‌«ما هنوز نمی‌دانیم که این نشست برگزار می‌شود یا خیر زیرا طرف آمریکایی رسماً درخواستی برای برگزاری این نشست ارائه نداده است».

سخنگوی کرملین ادامه داد که در نشست 14 ماه می (24 اردیبهشت ماه) مایک پامپئو  وزیر امور خارجه آمریکا با پوتین در سوچی، پامپئو در خصوص تمایل واشنگتن برای برگزاری نشست ترامپ با پوتین خبر داد اما این دلیلی برای برگزاری نشست نمی‌شود.

پسکوف تصریح کرد: «چنین نشست‌هایی باید به درخواست رسمی یکی از طرفین آغاز شود».

سخنگوی کرملین در خصوص پاسخ احتمالی پوتین به درخواست ترامپ برای دیدار دوجانبه گفت: «وقتی رئیس جمهور پوتین چیزی می‌گوید، منظورش همان است و وقتی منظوری دارد، همان کار را انجام می‌دهد. این چیزی است که من صد در صد از آن اطمینان دارم».

پیشتر، ترامپ برای برگزاری دیدار با پوتین در حاشیه نشست گروه 20 در اوساکا ابراز تمایل کرده بود.  نشست گروه 20 قرار است در تاریخ‌های 28 و 29 ژوئن (7 و 8 خردادماه) برگزار شود.

پس از آن، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با پامپئو اعلام کرد که اگر واشنگتن برای نشست با پوتین درخواست رسمی ارائه دهد،  احتمال برگزاری چنین نشستی وجود دارد.