رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای گفت:عکس پوستری با رهبر کره شمالی چندان نتیجه مطلوبی برای ترامپ نداشت و به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است که شانس خود در خصوص ایران را امتحان کند.

به گزارش خبرگزاری موج، وندی شرمن  سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و 1+5  در واکنش به اظهارات روز گذشته مایک پامپئو   وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص آمادگی آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران اظهار کرد: عکس پوستری با (رهبر) کره شمالی چندان نتیجه مطلوبی برای دونالد ترامپ نداشت و به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است که شانس خود در خصوص ایران را امتحان کند.

توییت وندی شرمن

اوایل سال جاری میلادی، دومین نشست ترامپ با کیم جونگ اون   رهبر کره شمالی بدون پیشرفت و عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش بدون نتیجه به پایان رسید.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوئیس در «برن» تأکید کرد که واشنگتن برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران آمادگی دارد.

پیش از این نیز، «دیوید ایگناتیوس» روزنامه‌نگار و تحلیلگر ارشد آمریکایی طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، ضمن انتقاد از سیاست خارجی ترامپ و مقایسه آن با نمایش دلقک گفته بود که ترامپ امیدوار است در این فصل انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا بتواند یک نشست دیگر با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برگزار کند و عکس‌های خوش‌نمایی با پرچم‌های دو کشور از او گرفته شود.

واشنگتن‌پست درباره چشم‌انداز مذاکره ایران با آمریکا نوشته بود که ترامپ نباید بر روی داشتن فرصت عکس انداختن با رهبر ایران  حساب کند و همچنین باید مشکل ناشیانه درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی را نیز درنظر بگیرد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات پامپئو گفت: «برای جمهوری اسلامی بازی با کلمات و بیان اهداف پنهانی در قالب کلمات جدید ملاک عمل نیست».