دفتر اطلاع‌رسانی دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: یک خودرو در نزدیکی ایست بازرسی وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک منفجر شد که دست کم ۱۰ کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در گزارشی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه منتشر کرد، در حمله انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده، پنج غیرنظامی و پنج تن از نیروهای سوریه دموکراتیک کشته شدند.

همچنین این مرکز گزارش داد: در پی این انفجارها در رقه دست کم ۲۰ تن زخمی شدند. انفجار اول در خیابان الباسل در مرکز شهر رقه با یک مین کارگذاری شده انجام شد و پس از تجمع ساکنان منطقه در نزدیکی محل انفجار اول، انفجار دوم در خیابان النعیم با یک خودروی بمب‌گذاری شده انجام شد.

دفتر اطلاع‌رسانی دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: خودرو در نزدیکی ایست بازرسی وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک منفجر شد که دست کم ۱۰ کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت.

یک شبکه خبری کرد زبان نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی محل انفجار را محاصره کرده و تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

طبق گزارش این شبکه دو انفجار رقه همزمان با اعلام طرح امنیتی فرماندهی کل نیروهای شمال و شرق سوریه برای عید فطر شامل ممنوعیت گشت‌زنی خودروها، موتورسیکلت‌ها و وسائل حمل و نقل عمومی از سوم تا ششم ژوئن رخ داد.