خالد الفالح وزیر انرژی سعودی نیز در اظهار نظری که نشان از احتمال عمدی بودن این واقعه دارد، گفته است که با مقصران یا کسانی که باعث این قطعی برق گسترده شدند، برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته پایگاه خبری عربی‌۲۱، در پی  قطعی برق گسترده در  استان‌های جنوبی عربستان از جمله جازان، نجران، أبها، عسیر و مناطقی دیگر که از ساعات اولیه شب آغاز شد و تا هفت ساعت نیز به طول انجامید، بسیاری از بیمارستان‌ها به علت نبود مولدهای برق کافی حالت اضطراری اعلام کردند. در پمپ بنزین‌ها و دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها نیز صف‌های طولانی شکل گرفت.

تناقض‌گویی مسئولان سعودی

خالد الفالح  وزیر انرژی سعودی نیز در اظهار نظری که نشان از احتمال عمدی بودن این واقعه دارد، گفته است که با مقصران یا کسانی که باعث این قطعی برق گسترده شدند، برخورد خواهد شد.

اما در واکنشی متناقض، «عادل بن احمد الزائیری» مدیر روابط عمومی استان جازان مدعی شد شرایط آب و هوایی دلیل قطعی برق در استان‌های جنوبی است و به تدریج شرایط به حالت عادی بر می‌گردد.

پس از این حادثه، وزارت انرژی سعودی تلاش کرد برای مقابله با شرایط به وجود آمده اقدامات اضطراری در پیش گیرد اما نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی و عصبانیت آن‌ها نشان از ناتوانی این وزارتخانه در اجرای اقدامی جایگزین مختص شرایط اضطراری دارد.

بسیاری از کاربران ذیل خبر عذرخواهی «خالد الفالح» وزیر انرژی سعودی و وعده او برای مجازات عاملان نوشته‌اند: «ابتدا باید خودت محاکمه شوی.» هشتک «الکهرباء» نیز برای ساعاتی در شبکه مجازی توئیتر به اصطلاح ترند شد.