یک منبع نظامی سوری گفت: با ظاهر شدن برخی اهداف هوایی دشمن از سمت جولان، سامانه‌های دفاع هوایی ما موشک‌های دشمن را که برخی مواضع ما در جنوب غرب دمشق را هدف قرار داده بودند، منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، یک منبع نظامی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) خبر داد: در ساعت سه و ۲۲ دقیقه بامداد امروز (یکشنبه 12 خرداد) با ظاهر شدن برخی اهداف هوایی دشمن از سمت جولان اشغالی ، سامانه‌های دفاع هوایی ما فورا آنها را رهگیری کرده و با آنها برخورد کردند و موشک‌های دشمن را که برخی مواضع ما در جنوب غرب دمشق را هدف قرار داده بودند، منهدم کردند.

به گفته این منبع، در ساعت چهار و ۱۰ دقیقه بامداد دشمن صهیونیستی چندین حمله موشکی به سمت حومه شرقی قنیطره داشت که منجر به کشته شدن سه سرباز و زخمی شدن هفت تن دیگر شد علاوه بر آن این حملات هوایی خسارات مادی نیز به همراه داشت.

در هفدهم ماه گذشته میلادی نیز سامانه‌های دفاع هوایی سوریه اهداف متخاصم را که به سمت قنیطره می‌آمدند، منهدم کردند.

این در حالی است که آویخای ادرعی،‌ سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد،‌ ارتش این رژیم در واکنش به شلیک دو راکت از جبل الشیخ در شمال جولان که شب گذشته انجام شد، اهدافی نظامی در سوریه را هدف قرار داد.

وی مدعی شد، از بین اهداف مورد هدف گرفته شده دو آتشبار، چندین سایت رصد اطلاعات در منطقه جولان و نیز یک آتشبار سامانه‌ دفاع هوایی از نوع sa۲ هستند.

خبرنگار اسپوتنیک نیز گزارش داد، در اثر حمله موشکی رژیم صهیونیستی منطقه تل الشعار دچار حریق شد.

به گفته این خبرنگار، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه توانستند چندین موشک رژیم صهیونیستی را که در موج دوم حملات از جولان اشغالی شلیک شده بودند قبل از رسیدن به تل الشعار منهدم کنند.

براساس گزارش این خبرنگار، موشک اسرائیلی که به تل الشعار اصابت کرد منجر به کشته و زخمی شدن ۱۰ سرباز سوری و خسارات مالی بسیار شد.

این خبرنگار افزود، تل الشعار روز دوشنبه گذشته نیز هدف حمله موشکی رژیم صهیونیستی قرار گرفته بود که منجر به کشته شدن یک افسر و زخمی شدن سه سرباز سوری شد.

به گفته خبرنگار اسپوتنیک، یکی از موشک‌های رژیم صهیونیستی در القنیطره منهدم شد. منطقه القنیطره یکی از مناطق بسیار مهم در جنگ اکتبر سال ۱۹۷۳ محسوب می‌شود.

دیده بان حقوق بشر سوریه، تریبون مخالفان سوری نیز مدعی شد حملات هوایی رژیم صهیونیستی مواضع و انبار تسلیحاتی حزب‌الله لبنان در جنوب دمشق را هدف گرفت.