درپی حملات طالبان به ولایت‌ هرات در غرب و ولایت ارزگان در جنوب افغانستان دست‌کم ۲۸ نظامی افغان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، طاهرخان رئیس ستاد پلیس نظم عمومی در هرات در این باره گفت: شب گذشته به پاسگاههای امنیتی در منطقه رباط آخند شهرستان او به هدف قرار گرفتند.

هم چنین مقامات محلی در ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کردند که پاسگاههای پلیس نظم عمومی در شهرستان «اوبه» این ولایت هدف حملات گروهی طالبان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد که بر اثر حملات طالبان به نیروهای پلیس نظم عمومی 6 افسر پلیس کشته و 10 تن دیگر نیز زخمی شدند.

برخی از منابع محلی نیز آمار تلفات حمله طالبان به نیروهای پلیس در هرات را 7 کشته و 12 زخمی اعلام کردند.

مقامات افغان تصریح کردند که طالبان به فرماندهی پلیس و قرارگاه ارتش در شهرستان «چارچینو» ولایت ارزگان نیز حمله کرده است.

شورای ولایتی ارزگان تایید کرد که فرماندهی پلیس، ساختمان فرمانداری و قرارگاه ارتش در مرکز شهرستان چارچینو بر اثر حملات طالبان سقوط کرده و برای چندین ساعت به تصرف این گروه در آمده بود.

«محمدکریم کریمی» معاون شورای ولایتی ارزگان به «رادیوآزادی» گفت: چهار خودروی زرهی (هاموی) بمب‌گذاری شده به فرماندهی پلیس، قرارگاه ارتش و ساختمان فرمانداری در چارچینو را هدف قرار داده است.

وی افزود: بر اثر این حملات 19 نظامی افغان کشته و 6 تن دیگر نیز زخمی شدند اما گزارش‌هایی وجود دارد که آمار تلفات حملات انتحاری طالبان به شهرستان چارچینو بیشتر بوده است.

برخی از منابع محلی نیز آمار تلفات این حمله را بیش از 21 کشته و 10 زخمی اعلام کردند.

مقامات افغان همچنین از تشدید حملات طالبان به شهرستان «کوهستان» در ولایت فاریاب در شمال افغانستان نیز خبر می‌دهند.

«محمدطاهر رحمانی» رئیس شورای ولایتی فاریاب اظهارداشت که درگیری‌ها در این شهرستان از دو روز گذشته شدت یافته است اما هنوز آماری از تلفات دو طرف به دست نیامده است.

در روزهای گذشته حملات انفجاری به پایتخت افغانستان نیز افزایش یافته و حتی دامنه حملات طالبان به پاسگاههای امنیتی در حومه‌های شهر کابل نیز کشیده شده است.

این در حالی است که پس از بن‌بست در مذاکرات صلح آمریکا با طالبان حملات این گروه در شماری از ولایت‌ها افزایش یافته و حتی دامه این حملات به کابل نیز کشیده شده است.