رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: من می‌خواهم با همه حتی با ایران کنار بیایم، ایران می‌خواهد صحبت کند و اگر ایران می‌خواهد گفت‌وگو کند، من هم حاضرم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هیل، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که در میان خبرنگاران در کاخ سفید در ادعایی بی اساس اظهار کرد: فشار بر ایران باعث ضعیف شدن آن‌ها شده است!

ترامپ همچنین در کمال تعجب ادعا کرد که ایران بدلیل اینکه ضعیف شده خواهان گفتگو و مذاکره است و او نیز برای این کار آماده است!

رئیس جمهور آمریکا که در میان خبرنگاران در محوطه باز کاخ سفید، گفتگو می‌کرد به روابط کشورش با چین و روسیه نیز اشاره کرد و با خوب توصیف کردن این روابط مدعی شد: من می‌خواهم با همه حتی با ایران کنار بیایم، ایران می‌خواهد صحبت کند و اگر ایران می‌خواهد گفت‌وگو کند، من هم حاضرم.

این نخستین بار نیست که ترامپ مدعی آمادگی برای گفتگو با ایران می‌شود.

از سال گذشته پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای برجام، ترامپ به دفعات متوالی مدعی آمادگی برای گفتگو با ایران شده است.

این در حالی است که همزمان کاخ سفید با اعمال تحریم‌های سنگین مدعی فشار حداکثری بر ایران است.

ایران در واکنش اعلام کرده است که هرگونه مذاکره و گفتگو با دولت آمریکا بدلیل خروج یکجانبه این کشور از برجام، نقض تعهدات و همچنین سیاست‌های خصمانه ضد ایرانی منتفی است.